Have an account?

Uğur Kurul Röportajı

Genç oyuncu Uğur Kurul ile keyifli röportaj yaptık... Xoxo Dedikoducu Çocuk


SORU : Genelde hep derler “büyüyünce ne olacaksın?” diye…Sen ona ya traş ya da ticaret adamı olacağım demiş olmalısın Şaka bir yana,niye dış ticaret?


Küçükken ne olacaksın sorusuna bende çoğu erkek gibi "topçu olucam" cevabını verirdim :). Sevdiğim işi bulma konusunda çok takıntılı bi insanım. Bu yüzden küçüklüğümden beri çoğu işte çalıştım. Misal ; 6 -7 yaşlarımda yazlıkta futbol topu almak için pazarda çeşme suyu satardım. :) Ortaokulda babamın kuruyemiş dükkanında çalıştım. Liseyi meslek lisesinde bilgisayar programcılığı üzerine okudum. Sonra baktım ki ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için seviyorum, stajımı alakasız bi yerde otomotiv sektöründe yaptım. Açıkçası fabrikada çalışmak çok korkutucu. Sabah 6'da buz gibi havada kalk, akşama kadar durmaksızın çalış. Çok büyük saygım var o insanlara. Baktım olmuyor bende stajımı ordan aldım yapı denetim şirketine geçtim. Bilgisyar programcılığından inşaat sektörüne :) Üniversiteye geçtiğimde dış ticareti seçme sebebim, birebir insanlarla dialog halinde oluyorsun. Bu hoşuma gitmişti... (Ara sıra arkadaşlarımı alıp babamın pazar tezgahında yardım ettiğim de oluyor. İnsanların tv'de gorduğu insanı pazar tahtasında görünce çok şaşırıyor ama alıştılar )
SORU : Oyunculuk serüveni nasıl başladı peki? Plan,programında yer var mıydı oyunculuk adına?Aslına bakarsan aklımın ucundan geçmemişti. Üniversitede okurken reklam figürasyonluğuna gidiyordum. Günlük 60 lira gayet güzel bi para. Hep benim yaşıtımda insanlar olduğu için hoşuma gitmişti. Hatta okuldan arkadaşlarımı toplardım. Hem karnımızı doyurur hem de paramızı alıp gönlümüzce harcardık. Kısa süre bu şekilde gitti ve ajanstan insanlar görüşmelere gitmem gerektiğini söyledi. Uzun bi süre ufak işler yaptım. Umduğum reklamları kazanamıyordum. Bu aralar dış ticarete daha agırlık vermeye başlamıştım. Son bi görüşme dedim kendime. Patos reklam görüşmesi yapılıyordu o sıra ve abartısız 300 kişi vardı. Sıra bana daha gelmeden elektirikler kesildi ve görüşme iptal oldu. O gün kafamdan ajans işlerini silmiştim. Bi gün patos görüşmesinin olduğu taraflarda arkadaşımı bekliyordum. Deli bi yağmur yağıyor ve geç geleceğim dedi. Ben de yağmurda ıslanmaktansa oraya gider ıslanmaktan kurtulurum dedim. Görüşme devam ediyor ve sıra aynı şekilde. Benim görüşmeyle alakam yoktu ama orada çalışan bi kız sana ayıp oldu görüşmeye girmek ister misin dedi ve şans yüzüme gülmeye o sıra başladı :)
SORU : Çıplak Gerçek’te konuk oyuncu olarak rol aldın.Peki sen normal hayatında hangi tür dizi/film izlersin? Çıplak gerçek dizisini severek izledim. Hatta 2 bölüm yer aldığım için çok mutlu oldum. Yabancı dizilerden breaking bad, the newsroom , game of thrones serilerini izliyorum. Türk dizisi olarak ustura kemal, muhteşem yüzyılı ve işler güçler dizsini takip ediyorum. Film olarak Primal Fear favorimdir.
SORU : “Benim için Sihirli Annem setinde en unutulmaz olan….” dediğin bir anı/olay var mı? Sihirli annem setinde unutamadıgım olay yönetmenimiz Kartal Çidamlı ile yaşamışımdır. Şimdi pis yediliyi çekiyor. Dünya tatlısı ve insanlarla iletişimi çok sağlam birisi. Sihirli annem dizisinde biraz yabancılık çekiyor ve isteksiz davranıyordum. Geç gelmeler, ezber yapmamak. Bi gün kartal hocayı çok kızdırmış olmalıyım ki bana baya sitemde bulundu :). O günden sonra oyunculuğa daha profesyonel gözle bakmamı sağladı. SORU : Hayatta en çok ne için büyük konuşursun?

Daima sevdiğim şeyi yapacağım :)


 SORU : Ustura Kemal’de ki rolün sana farklılık katmıştır eminiz ki.Eski dönemlerle aran nasıldır? Malum eskiye bir dönüş var müzik ve giyim konusunda…Sen hangi dönemlerde yaşamak isterdin eğer bir dönem seçmek zorunda olsaydın? Evet, Ustura Kemal dizisi kendimi geliştirmem için büyük fırsat. Hangi dönemde yaşamak istediğime gelince, taş devrinde yaşan bi insan olmak isterdim sanırım.
SORU : En çok hangi konular hakkında “keşke” lerim olmasın dersin?


 Bence insanların hayatta keşkeleri olması gerekiyor. Öteki türlü hayatın tadı kalmaz. Ama aile konusunda keşklerim olmamasına özen gösteriyorum.


 SORU : Müzik konusunda yabancı tarzlara eğilim bir hayli yoğun ülkemizde.Bizim sanatçılarımızdan kimleri dinlersin? Var mı dinlediğin?

Serhat Bedük tanıdığım bi sanatçı. Ve kendi şarkıları kadar konserlerde söylediği coverlar da harika. Multitap ve Athena grubunu severim.

 SORU : Lise yılları senin için ne ifade ediyor? 

Liseyi Küçükköy endüstri meslek lisesinde okudum. Bilgisayar bölümü, mobilya bölümü, elektrik, torna tesviye bölümleri vardı. Tüm bölümler harıl harıl çalışırken biz açıkçası counter strike turnuvaları yapıyorduk. Tüm lise zamanım oyun oynamakla geçti. Bilgisyar bölümünü sevmezlerdi diğer bölümler. 4 sene bu şekilde geçirmeye niyetim yoktu. Bende okul takımına girdim. Her maç yedek kaldım ama tüm okulla kaynaşmama neden oldu.
SORU : Kendi hayatını bir film olarak izleme/izlettirme şansın olsaydı,filmin adını ne koymak isterdin?
Uğur'un yolu :P

 Ayrıca Uğur Kurul barmen ve dk`lik de yapıyormuş...

3 yorum:

Unknown dedi ki...

ya gerçktn çok garip bi şeklde Uğur kurul ismi karşıma çıkıp çıkıp duruyo. Röportaj güzel ama. hernyse.

Adsız dedi ki...

Ben şaşırdım. Hele de sihirli anne me

Unknown dedi ki...

Oturduğum yerin 2 sokak arkasında lise okumasına şaşırsam mı bilemedim ki şimdi :D

Yorum Gönder