Have an account?

Buğra Özmüldür RöportajıBuğra Özmüldür ile röportaj yaptık...
Çok eğlenceli oldu...

Beni sevdiğini biliyorsun...
Çok çok öptüm...
Dedikoducu Çocuk
Buğra Özmüldür kimdir?


Buğra Özmüldür 21 Nisan 1991 doğumlu, 11 yaşından beri oyunculuk yapan, liseyi birincilikle bitirip Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünü kazanan, şu an 3. sınıfta olan, hayatını oyunculuktan kazanmak isteyen, şan şöhret bunları önemsemeyen kendi halinde bir insan.

Oyunculuğa nasıl başladınız?

Oyunculuğa babamın bir arkadaşı olan Yakup Yavru sayesinde başladım. Hatta televizyona aşina olan herkes adını bilmese de suratını gördüklerinde hemen tanırlar. Yakup Amca bir gün bize geldiğinde anne ve babama beni ajansa yazdırmaları gerektiğini söylüyor ve bunun üzerine biz ertesi gün çıkıp ajans ajans geziyoruz. Fotoğraflarım çekiliyor, bilgilerim alınıyor ve beklemeye başlıyoruz. Derken bir gün telefon çalıyor ve bir reklam teklifi geliyor, Sinan Çetin’in çekeceği bir reklam; Ülker Çamlıca Gazoz. Biz büyük bir heyecanla seçmelere gidiyoruz ve reklama kabul ediliyorum. İlk oyunculuğum böyle gerçekleşiyor. Ardından RTÜK’ün çekeceği bir kampanya reklam dizisi için yine teklif geliyor. Gidiyorum ve bu sefer ilk defa hep televizyonda gördüğüm oyuncularla aynı reklamda oynuyorum: Açelya Akkoyun, Ruhsar Güntekin ve “çooook çalışmam gerek anne, çok!” diyen çocuk Kutay Özcan. Bu reklamdaki tavırlarım (gıcık, çokbilmiş, ukala) Sihirli Annem’in ilk yönetmeni Ersoy Güler tarafından çok beğeniliyor Sihirli Annem’e başlıyorum ve artık tescilli bir oyuncu oluyorum.


Sihirli Annem sizin için ne ifade ediyor?

Sihirli Annem benim için bir diziden çok daha ötedir. Öncelikle Sihirli Annem benim için okuldur. Ben çok şanslı bir insanım çünkü çok küçük bir yaşta Nevra Serezli, Metin Serezli, İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Gül Onat, Defne Joy Foster, Jess Molho, Zuhal Topal, Ebru Karanfilci, Özden Özgürdal, Murat Serezli ve daha birçok önemli isimle yıllarca beraber çalışabilme şansına sahip oldum. Onlardan çok şey öğrendim. Kimsenin gücüne gitmesin ama Sihirli Annem oyuncuları hala birçok dizinin bir araya getiremediği “oyuncu”ları bir araya getirdi. Ben onlardan sadece rol yapmayı değil; bir oyuncunun setine olan saygısını, nasıl davranması gerektiğini, işine nasıl sahip çıkılması gerektiğini öğrendim. Sihirli Annem sayesinde ben yeni bir aile kazandım. Herkes o kadar samimi, şefkat dolu ve içtendi ki aksi olamazdı zaten. İşte bu yüzden Sihirli Annem benim için çok şey ifade ediyor…Sihirli Annem`in tekrar başlaması hayatınız nasıl etkiledi?


Sihirli Annem bitti ama biz o kadar güzel bir bağ kurmuştuk ki hiçbir zaman birbirimizden kopmadık. Her zaman birbirimizi aradık, buluştuk, birbirimizin evlerinde kaldık. Bu çok zor yakalanan bir uyumdur. Bu yüzden Sihirli Annem yeniden başlayınca öyle aman aman bir fark olmadı hayatımızda. Ama şöyle bir durum var ki, ben hatırlarsınız eski Sihirli Annem’de heybetli, aşırı kilolu bir “çocuk”tum. Sihirli Annem yeniden başladı ve ben bu sefer ekranlara 27 kilo vermiş olarak döndüm. Televizyon karşısındakiler yeni bir “Cem” gördü karşılarında. Hatta “Yeni sezonda oynayan Cem, eski sezondaki değil; değişmiş” diye yorumlar çok geldi. Demek istediğim Sihirli Annem insanların benim yeni halimi görmesini sağladı. Bunun dışında dizimize yeni sezonda dahil olan oyuncularla ve set ekibiyle de müthiş bir bağ kurduk. Gizem kardeşim, Damla her anımı beraber geçirmek istediğim, Uğur’sa kankam oldu. Yönetmenimiz Kartal Çidamlı eski sezonun son bölümlerinde yönetmenlik yapmıştı; yeni sezondaysa 109 bölüm yine Kartal Çidamlı çekti ve bu yeni sezon sayesinde ne kadar başarılı, her şeyi bilen bir yönetmen olmasının dışında ne kadar iyi bir insan olduğunu gördüm. Setimizin vazgeçilmezi yönetmen yardımcımız Burcu Celayir’in ne kadar müthiş bir insan olduğunu daha iyi anladım. Senaristimiz Gamze Özer’i zaten çok iyi biliyordum ama yeni sezonda bire bir zaman geçirmeye başladım. Daha kimler kimler; Gökhan Abim, Fatoş Ablam, Selda Ablam ve daha niceleri… Eskiden bana çocuk olarak bakanlarla artık konuşacak birçok ortak noktam vardı, ilişkilerimiz kuvvetlendi. Yeni sezonda tanıştığım ve beraber çalıştığımız insanlar sayesinde de ailemiz git gide genişledi.


Set ortamınız nasıl?

Bu anlattıklarımdan tahmin etmişsinizdir ama ben tekrar dile getireyim Set ortamımız tek kelimeyle muhteşem. 50-60 farklı insanın bir araya gelip bu kadar uyum içinde çalışabildiği nadir setlerden biriydik biz. Oyuncuların kendine özel kulisleri yoktur mesela bizim setimizde, herkes her an bir aradadır. Herkes birbirini dinler, sorunlar varsa çözülmeye çalışılır. Yeri gelir bir süre beklememiz gerekir, kimsenin sesi çıkmaz (çok nadir çıkabilir ama genelde çıkmaz ) Set ekibi ve oyuncu diye bir ayrım yapılmaz, sabahları “Günaydın”lar, akşamları “Yarın görüşürüz”ler, repo olacağı zamanlar “haftaya görüşürüz, repoda ararım seni”ler eksik olmaz. Repoda gerçekten birbirimizi arar ve görüşürüz, birbirimizde kalırız daha neler neler. Anlayacağınız Sihirli Annem setine kimse “iş” olarak bakmaz, tam bir aile gibiyizdir.
Dizi hakkında en son gelişme nedir? Bitecek haberleri dillerde dolanmakta.

Maalesef bu haberi fan sayfalarımızdan, Facebook üzerinden duyurduk. Evet, kanalımız dizimizi yeni yılla beraber bitirme kararı aldı. 9 bölüm önceden haberimiz oldu bizim de… Günlük dizimiz sadece hafta sonları yayınlanmaya başlandı. 10 Mart’ta ise son bölüm yayınlanacak. Geçtiğimiz 1 ay bu yüzden çok zor geçti bizler için. İzleyicilerimize bu haberi öğrendiğimiz zaman Twitter ve Facebook üzerinden haber verdik. Kanalla irtibata geçtiler. Twitter’da @startv ye #sihirliannemedokunma diye binlerce tweet atıldı, Facebook’ta Star Tv’nin resmi sayfasında yayımlanan her gönderinin altına yüzlerce kez “Sihirli Annem’siz Star Tv istemiyoruz” yazıldı. Kanal izleyicilerimiz tarafından yüzlerce kez arandı ve verilen cevaplar Facebook resmi sayfamıza yazıldı. Hatta bir ara o kadar çok istek yapıldı ki telefonla arandığında “Yayın akışı düzenleniyor. Bir hata yapılmış; Sihirli Annem bitmeyecek, bu sezon boyunca yayınlanmaya devam edecek” yanıtı verildi. Ama maalesef bu yanıt gerçekdışıydı. Senaristimiz Gamze Özer çok güzel bir final bölümü yazdı. Okurken de ağladık, çekerken de. Çok güzel bir final oldu ama aslında tam olarak bir final değildi. Biliyorum biraz karmaşık bir cümle oldu ama ne demek istediğimi son bölüm izleyince anlayacaksınız. Hiçbir dizide ya da filmde görmediğiniz bir final yaptık.


Yeni projeler var mı?

Sihirli Annem’le ilgili güzel bir gelişme olabilir ama şimdilik kesin bir şey söyleyemem bu konu hakkında. Tamamen yeni bir projeyse yok, aslında olmasını da pek beklemiyorum. En azından son bölüm yayınlanana kadar, çünkü herkes dizinin devam ettiğini zannediyor. Yaklaşık 1.5 daha bu böyle devam edecek. Ardından bir teklif gelirse sizlerle zaten paylaşırım. Biliyorsun, aramız çok iyi dedikoducuçocuk...


En sevdiğiniz renk?

Kilolu olduğum dönemden kalma bir alışkanlık sanırım, beni fit gösterdiği için “siyah”, tabi bir de Beşiktaş’lıyım, biraz da ondan kaynaklanıyor olsa gerek.


Favori parfümünüz?

Yaklaşık 4-5 yıldır parfümümü değiştirmedim, Rochas Man kullanıyorum. Karşı cinsin de Hypnotic Poison kullanmasından hoşlanıyorum.


En son izlediğiniz film?

En son sinemaya set arasında Uğur ve Damla’yla beraber Twilight Breaking Dawn Part I’a gitmiştik, DVD’den izlediğim son filmse başrolde Jim Carrey’nin çok farklı bir karakter olarak oynadığı The Number 23.


Yerli dizi izliyor musunuz?

“Yok, ben televizyon izlemiyorum” diye yalan söylemeyeceğim, tabi ki izliyorum. Son favorimse Yalan Dünya. 2. bölüm özellikle müthişti!


Yabancı dizi izliyor musunuz?

Okuduğum bölümden dolayı yabancı dizileri daha çok izlediğimi itiraf etmem gerek. Dexter, The Big Bang Theory, Blue Mountain State hiçbir bölümünü kaçırmadığım diziler. Bunların dışında da denk gelince kanalı değiştiremediğim birçok dizi var How I Met Your Mother, Chuck, New Adventures of Old Christine gibi…

En sevdiğiniz oyuncular?

Oyunculuğu müthiş bir şekilde yapan insanlar var; imreniyorum, beraber çalışmak istiyorum. Çalıştığım insanlar zaten müthiş oyuncular, Nevra Serezli’yle çalışmak en büyük gururum. Yukarıda saydığım isimleri buraya tek tek yazmak istiyorum ama sıkılabilirsiniz bu yüzden hepsini çok sevdiğimi ve çok beğendiğimi ve de onlarla çalıştığım için inanılmaz mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Çok beğendiğim ve beraber çalışmak istediğim insanların başındaysa, her zaman söylerim, Haluk Bilginer geliyor.


Küçükte olsa sırlarınız var mıdır?

Hangimizin yok ki...


DedikoducuÇocuğu takip ediyor musunuz?

Yaşım gereği sosyal medyayla çok ilgileniyorum. Yaklaşık 4 yıldır Twitter ve Facebook kullanıyorum. Seni de tabi ki takip ediyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, Facebook’ta facebook.com/BugraOzmuldurOfficial sayfasını da ben yönetiyorum, pek fazla rastlanmayan bir durum olduğunun farkındayım. Oradan bana ulaşmak isteyen herkes ulaşabiliyor, her gün sürekli olarak sayfaya giriyorum ve soruların hepsine cevap veriyorum.


Bizi kırmayıp röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkürler.

Ne demek, çok zevk aldım

5 yorum:

AkınAnılAltın dedi ki...

Severek izliyoruz.

Adsız dedi ki...

Buğra seni çok seviyoruz. Ahu - Ahmed Suat Akıncı

selin dedi ki...

:D

selin dedi ki...

hahahahhaaa.!! :D

Muhammed Gül dedi ki...

Dizide sübliminalleri verirken iyi di mi? :)

Yorum Gönder