Have an account?

Gizem Güven RöportajıGenç oyuncu Gizem Güven ile röportaj yaptık...

Xoxo
Dedikoducu Çocuk
Kendinden biraz bahseder misin?


01.01.1994 İstanbul doğumluyum..Eğitimimi Özel Beykent Sosyal Bilimler Lisesi’inde son sınıf öğrencisi olarak sürdürüyorum..Ekranla tanışmam üç yaşındayken oynadığım “Pınar süt” reklamıyla oldu. Devamında ajansa kaydoldum ve çeşitli reklamlarda oynadıktan sonra “Temiz Aile Temiz Gelecek” diye bir çalışmam oldu daha 3-4 yaşlarındayken. Ardından “İki Arada” diye bir diziye başladım..ve o dizinin yönetmeniyle Sihirli Annem’in ilk yönetmeni aynı kişi yani Ersoy Güler’di. “İki Arada” bitince “Sihirli Annem” dizisinden teklif geldi..Daha sonra “Selena” dizisinde rol aldım. Son olarak yine “Sihirli Annem” başladı…[Simge] bunun dışında 5-6 yaşlarındayken dublaj ve katalog çekimlerim oldu ve ilerleyen yıllarda devam etti.Sihirli Annem,İki arada,Selena ve bunların yanında dublaj ve katalog çekimleri derken 18 yaşında izleyicinin gözünde bir göz olmak sana hangi duyguları veriyor?


Küçük yaşta böyle deneyimler kazanmak, çok farklı ve güzel bir duygu.. Cast çekimleri, set ortamları bana hep bir oyun gibi gelirdi..Ezber yapardık ve sahneyi oynardık ama boş kalan zamanlarda da hep bir oyun peşindeydik..Yaşımız ilerlemeye başladıkça aslında bir sorumluluk kazandığımızın ve bir disipline girdiğimizin farkına varmış oldum.. Dersler ve çekimler derken zorlandığım zamanlar oluyordu ama ikisini bir arada yürütmeye alışmıştım..Sonra dışarı çıktığımda insanların beni tanıması, sevgiyle yaklaşmaları, sürekli takip ettiklerini ve beğendiklerini söylemeleri beni çok mutlu etti, yavaş yavaş bu duruma da alışıyordum…İnsanlar tarafından sevilmek, hiç tanımadığım küçük bir kızın bana gelip sarılıp fotoğraf çektirmek istemesi çok mutlu edici..ya da seslendirmiş olduğum karakterlerde benim sesimi tanımaları..Öyle güzel tepkiler aldıktan sonra zorlandığımız zamanlar buna değiyor diye düşünmeye başlamıştım. Çevremden gelen iyi ya da kötü şeyleri dinlemeyi seviyorum çünkü kendimde göremediğim eksikliklerim olabilir.Bu sektörün içinde anlamadan büyüdüm, şuan 18 yaşındayım ve dışarıda dolaşırken insanların bana olan ilgisini gördüğümde o sevgiyi koruduğum için mutlu oluyorum..


Planlar yapıp,kafada bir şeyler oluşturmak için belki daha erken ama bundan sonrası için ne düşünüyorsun? Neler yaparsan kendini gerçekten iyi hissedeceksin kariyer anlamında?Birkaç proje var şuan görüştüğümüz onlar netlik kazanınca oyunculuğa kaldığım yerden devam etmek istiyorum.. Aynı zamanda bu sene üniversite sınavına gireceğim için de çalışmalarımı sürdürüyorum. İç mimarlık çocukluğumdan beri hayal ettiğim bir meslek bunun yanı sıra oyunculukta da çok iyi yerlere gelmek istiyorum..Çabalayıp gayret ederek her iki alanda da kendimi iyi yerlerde görmek istiyorum..Popülerlik ile televizyon oyunculuğu arasında sence nasıl bir çizgi var?


Bence televizyon oyunculuğuyla popülerlik birbirine paralel olarak ilerlemektedir.Yani güncel bir dizide yer aldıktan sonra popülerlik peşinden gelir.Popüler olmakla başarılar noktalanmış sayılmaz.Başarılar elde edildikçe popülerlik peşinden eşlik eder diye düşünüyorum.“Eğer şu olmasaydı...” şeklinde kurduğun bir cümle oldu mu sektörde?

Hayatımda keşkelere yer vermek istemediğim için geriye değil ileriye bakmaya çalışıyorum. Önüme çıkan fırsatları elimden geldiğince değerlendiriyorum. ” Eğer şu olmasaydı” şöyle olurdu gibi cümlelere yer vermek istemiyorum.
Genelde her oyuncu/sanatçı/şarkıcı’ya sorulur bu soru ; Şunu yapmazsam eksik kalacağımı hissediyorum dediğin bir nokta var mı genel anlamda? Özel hayatında olabilir,okul hayatında ve ya oyunculuk…


Geldiğim noktada ne eksiğim varsa üstüne gitmem gerek..bu okul içinde oyunculuk içinde özel hayatım içinde geçerli.. eksik ve yetersiz olduğum şeylerin üstüne gidip kendimi her zaman geliştirmem lazım bu şuan şunu yapmak istiyorum demekle kalmamalı. Bugün eksik bir yanımı ya da kendime katmam gereken bir şeyi edinmişsem, yarın daha farklı bir şey için çalışmalıyım. Bu bir program güncellemek gibi :) sürekli yeni bir sürüm çıkar ve bir öncekinde olan eksikler giderilir ya aynı öyle.“İnsanlar ikiye ayrılır ; ……..” cümlesinin ikinci yarısını nasıl doldurursun?


“İnsanlar ikiye ayrılır ; yönetenler ve yönetilenlerdir..Sokrates..
Sinem Kobal deyince?

Benim için Sinem Kobal deyince; başarılı bir oyuncu, dost canlısı bir insan..
Aynı zamanda oğlak burcusun.İş anlamında 22 Aralık-20 Ocak zamanları çok iyidir derler,yani oğlak ayında.Senin bu tarz inancın var mıdır astroloji ile hayatının bir yönünü belirlemede?

Burçlara dikkat ederim ve denk geldikçe yorumları okurum.Burcumun özelliklerini taşırım ama bağlı kalmam.“Bir kızın en sevdiği şarkıya bakın,orada gizlidir korkuları” demiş Ayşe Kulin…Senin kurtarıcın olan,hüznünü ve korkunu aynı anda hissettiren şarkı hangisi?


Müzik dinlemeyi çok severim bana enerji verir ama dinlediğim şarkı o an ki ruh halime göre değişiyor o yüzden bu soruya net bir cevap veremeyeceğim.Twitter da severek takip ettiğin kişiler var mı?

Twitter’a sık sık bakamıyorum ama Doğa Rutkay’ın tweetlerini okurken eğleniyorum.Bence çok eğlenceli ve dolu dolu yaşamayı seven bir insan olması buna yansıyor :) bu arada seni de ilgiyle takip ediyorum, haberler sende :)Severek izlediğin dizi hangisidir diye sorsam cevabı ne olurdu?

Muhteşem yüzyıl, Öyle bir geçer zaman ki, Suskunlar takip etmeye çalıştığım diziler.. onun dışında yabancı dizi ve film izlemeyi çok seviyorum.


Hangi parfümü kullanmayı tercih ediyorsun?

Burberry- Body uzun zamandır kullandığım beni yansıtan bir parfüm..Not: twitterda bana ait tek hesap guven_gizem .Onun dışında facebook hesabımda yoktur bunu buradan da duyarmak istedim sevgilerimle…

Röportaj için teşekkür ederim beni kırmadığınız için..
*
TEŞEKKÜR EDERİM.. KEYİFLİ BİR SOHBET OLDU.. :) GİZEM GÜVEN

2 yorum:

Adsız dedi ki...

nasıl söylesem çok güzelsin senin gibi bir sevgilim olsa

Adsız dedi ki...

OK GUZELSIN HEP GUZELSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN

Yorum Gönder